2419/​180

Skibsrat af træ med ti knager og håndtag af jern, monteret med senere krans og på senere stand af sortmalet jern. 19.-20. årh. H. 177 cm. Diam. 166 cm.

Mindre aldersslitage, inklusive bl.a. ridser og mærker samt afslag.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

13 bud

Tidspunkt Byder Bud
871943 2.200 DKK
976329 2.100 DKK
871943 2.000 DKK
976329 1.950 DKK
871943 1.900 DKK
976329 1.850 DKK
871943 1.800 DKK
976329 (Autobud) 1.750 DKK
871943 1.700 DKK
976329 (Autobud) 1.650 DKK
871943 1.600 DKK
976329 1.550 DKK
871943 1.500 DKK