2419/180
Skibsrat af træ med ti knager og håndtag af jern, monteret med senere krans og på senere stand af sortmalet jern. 19.-20. årh. H. 177 cm. Diam. 166 cm.
Mindre aldersslitage, inklusive bl.a. ridser og mærker samt afslag.
Vurdering
Hammerslag
13 bud
871943 | ||
976329 | ||
871943 | ||
976329 | ||
871943 | ||
976329 | ||
871943 | ||
976329 (Autobud) | ||
871943 | ||
976329 (Autobud) | ||
871943 | ||
976329 | ||
871943 |