2420/​689

Christine Swane (f. Kerteminde 1876, d. Farum 1960)

Parti fra Cher Floden, Frankrig. Sign. monogram. Akvarel og bly på papir. Lysmål 39×51.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.

Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Herudover original stand.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

11 bud

Tidspunkt Byder Bud
1082982 (Autobud) 2.000 DKK
1101971 1.950 DKK
1082982 (Autobud) 1.800 DKK
1101971 1.750 DKK
1082982 (Autobud) 1.300 DKK
1059382 1.250 DKK
1082982 (Autobud) 1.200 DKK
1059382 1.150 DKK
1082982 1.100 DKK
807881 1.050 DKK
1082982 1.000 DKK