2420/707
Kirsten Kjær (f. Vester Torup v. Fjerritslev 1893, d. Frøstrup 1985)
Portræt. Sign. Kirsten; sign. og betegnet på bagsiden “Malt på Island 1957”. Akryl på lærred. 36×29.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Lærredet er dubleret. Afskalninger og lille hul.
Vurdering
Hammerslag
33 bud
1068833 | ||
828795 | ||
851738 | ||
828795 | ||
851738 | ||
828795 | ||
851738 | ||
1068833 | ||
828795 (Autobud) | ||
1068833 | ||
828795 (Autobud) | ||
1068833 | ||
828795 (Autobud) | ||
327459 | ||
828795 (Autobud) | ||
327459 | ||
828795 (Autobud) | ||
327459 | ||
828795 (Autobud) | ||
327459 | ||
828795 (Autobud) | ||
327459 | ||
828795 (Autobud) | ||
327459 | ||
828795 (Autobud) | ||
327459 | ||
828795 (Autobud) | ||
327459 | ||
828795 (Autobud) | ||
327459 | ||
828795 | ||
802374 | ||
828795 |