2419/​143

Fritstående skrivebord af mahogni med beslag af forgyldt bronze, nedfældet plade af marmor. Empire form, 20. årh.s begyndelse. H. 75. L. 100. B. 57.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Mindre afslag på det ene hjørne. Naturlige dybe linjer i pladen.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
510586 2.100 DKK
805635 2.000 DKK