Samtidskunst i Aarhus
2420/967
Søren Behncke (Papfar): Papirrulle. Usign. Akryl på pap. Lysmål 131 x 90.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2421/590Aarhus
Henrik Godsk: Portræt. Sign. på bagsiden Godsk, 2011. Olie på lærred. 41 x 31. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/605Aarhus
Hussein Tai: Uden titel. Sign. på bagsiden Hussein Tai. Olie på lærred. 100 x 100.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/831Aarhus
Kristian von Hornsleth: Uden titel, 1993. Sign. Mixed media på perforeret lærred. 52 x 52. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2422/500Aarhus
Lars Nørgård: ”Bitter Te”, 2007. Sign. på bagsiden Lars Nørgård med datering. Olie på lærred. 130 x 315. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
100.000–125.000 DKK Næste bud:
2422/503Aarhus
Michael Kvium: "Think Bigger", 2002. Sign. på bagsiden Kvium med datering. Olie på lærred. 20 x 33.
Sælges
Vurdering :
50.000–60.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2422/521Aarhus
Michael Kvium: "Drowning joke, IV", 02. Sign. på bagsiden Kvium med datering. Olie på lærred. 40 x 40.
Sælges
Vurdering :
60.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2422/530Aarhus
Eske Kath: "Landscape", 2021. Sign. og dateret på bagsiden. Akryl på lærred. 120 × 120. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Næste bud:
2422/533Aarhus
Tal R: "Edelweiss", 2008. Alle sign. Tal R, 21/30. Fem træsnit i farver samt mappe. Bladstørrelse 60 x 80. (6)
Sælges
Vurdering :
70.000 DKK Næste bud:
2422/557Aarhus
Haris Purnomo: "Green Baby no 2". Sign. Haris Purnomo. Olie på lærred. 180 x 200.
Sælges
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud: